Web Tasarım

Yenilikçi, Modern ve İhtiyacınıza Yönelik Web Tasarım Çözümleri
 1. Ana Sayfa
 2. Hizmetlerimiz
 3. Web Tasarım

Web Sitesi ve Web Tasarım

Herhangi bir kurumun kurumsal kimliğinin yansıtılması ve tanıtım faaliyetlerinin gerçekleşmesi amacı ile ulusal ve uluslararası ağ ortamında yayınlanan online sistemlere web sitesi ve bu sitelerin oluşturulma sürecine web tasarımı denir.

Metin, video, ses kaydı veya fotoğraf gibi tüm işitsel ve görsel araçları kullanarak oluşturulan parçalara web sayfası, aynı sistem altındaki bütün web sayfalarının bir araya gelmesi ile oluşan ve global internet ağında yayınlanan bütüne de web sitesi denir.

Web tasarımı çalışması sonucunda ortaya çıkan web siteleri, günümüzde internette vakit geçiren kullanıcı sayısının hızlı bir şekilde artması ile insanların internet başında geçirdikleri süreler azımsanamayacak boyutlara ulaşması firmalar için ciddi anlamda önemli bir tanıtım aracı olarak ortaya çıkmaktadır.

Web sitelerinde firmalar, ürünlerinin fiyat ve teknik özellik bilgilerini, resimlerini, videolarını yayınlayabiliyor, verdikleri hizmetler ile ilgili potansiyel müşterilerini bilgilendirebiliyor, kendilerini rahat bir şekilde tanıtabiliyor ve potansiyel müşterilerine çok hızlı ulaşabiliyorlar.

Tanıtım aracı olarak kullanılmasının dışında web tasarımı sonucunda elde edilen web sitelerinin bir diğer önemli artısı da firmalar içi internet üzerinde online mağaza gibi işlev görebilmeleridir. Firmalar, ürünlerinin tüm bilgilerini buradan paylaşıp satış işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

Web Tasarımı Yaptırmanın Önemi

 • Firmaların aynı şehirde bulunduğu müşterisi ile ayrı kıtada bulunduğu müşterisine yakınlığı eşitlenecek, coğrafi uzaklığın bir önemi kalmayacaktır.
 • Web tasarımı yaptırmak firma için olumlu bir imaj oluşturacak ve prestij kazandıracaktır.
 • Firmalar web tasarımı yaptırarak yenilik ve gelişmelerini müşterilerine bildirebilecek, kampanyalarını paylaşabileceklerdir.
 • Basılı materyal şeklinde hazırlanan tanıtım araçlarından kurtularak web tasarımı sayesinde tanıtım masraflarında ciddi bir maliyet düşümü yaşayabileceklerdir ve elektronik ortam basılı materyale göre çevre dostu olup gereksiz kaynak tüketimi yapmamaya olanak verir.
 • 7/24 açık olması sayesinde e-ticaret çözümlemesi olan ve satış yapılan siteler gece gündüz para kazandırmaya devam edecektir.
 • E-ticaret çözümleri ile satış rakamları yukarılara çekilecektir.
 • Arama motorlarında ilk sıralarda bulunabilecek ve müşteri kazanabileceklerdir.
 • Google aramalarında ilk sayfalarda çıkarak sektör rekabetinde üst sıralarda yerlerini alabileceklerdir.

Sıkça Sorulan Web Tasarım Soruları

Bir Projeniz Varsa, Birlikte Çalışalım!

Menü