İçerik Geliştirme

İyi içerik, müşteri ile iyi iletişim kurmanızı sağlar, bu da müşteri memnuniyetini beraberinde getirir.
  1. Ana Sayfa
  2. Hizmetlerimiz
  3. İçerik Geliştirme

İçerik Geliştirme Nedir?

Pazarlamada iki temel yaklaşımdan bahsedebiliriz. Bunlar itme (push) odaklı yaklaşım ve çekme (pull) odaklı yaklaşım olarak karşımıza çıkmakta. Geleneksel satış ve pazarlama taktikleri (push marketing) insanların karşısına çıkarak ”ben bunu satıyorum, neden almıyorsun?’’ dediğiniz yöntemdir. Hemen her yerde karşımıza çıkan reklamlar, 70li yılların kapı kapı gezen satışçıları bunun en güzel örneğidir. Diğeri ise çekme stratejisidir ki içerik pazarlama bu alana girer. Satış yerine iletişim odaklıdır. Müşteriler ne arıyorsa onu bulmalarına yardım etme prensibiyle çalışır. İnsanları markanızın iletişim kanallarınıza çeker ve onları orada tutmak için iletişim kurmaya devam edersiniz.

İçerik Pazarlamaya Neden İhtiyaç Var?

Hangi iş ile meşgul olursanız olun, web sitenizde, mikro blogunuzda ya da sosyal medya hesaplarınızda düzenli olarak içerik paylaşmak önemli bir şirket kültürüdür. Bu alışkanlık sizin müşteriyle olan bağınızı geliştirebileceği gibi, arama motorlarında daha üst sıralarda olmanıza katkı sağlayacaktır. Arama motorları düzenli olarak içerik girilen siteleri diğerlerine oranla daha ön sıralara taşıyor.

İçerik Pazarlama Nasıl Yapılır?

Etkili ve kaliteli içerik, önceden düşünülmüş konulardan ve okuyucuların ilgisini çekecek bilgilerden oluşmalıdır. Yazdığınız metinler okuyucunun zihninde etki bırakmalı ve onu paylaşmak üzere harekete geçirmelidir. Başkaları tarafından paylaşılamayacak içerikler üretmenin bir anlamı da olmayacaktır.

  • Yalnızca tutarlı ve özenle oluşturulmuş içerikler paylaşın.
  • Bir içerik stratejisi oluşturun ve programınızı kayıt altına alın.
  • Programda bir konu listesi yapın, amaçlarınızı sıralayın.
  • Okuyucularınızla meşgul olun ve performansınızı ölçün.
Menü