Web Sitenizi Güncel Tutmanın Faydaları

İnternet ortamında yazılan makaleler yazılar çok  hızlı bir şekilde yayıldığı  gibi çok bir şekilde eskimektedir. Bu sebepten dolayı web sitelerini güncel olarak  tutmak büyük  önem taşımaktadır. Eğer sizin sitenizde bulunmakta olan paylaşımlar  eskir ve güncellenmez ise web sitenizin ziyaretçi sayısında da büyük bir  sürpriz yaşayarak düşüş yaşamanız söz konusudur.

Sürekli olarak paylaşım yapmakta  olan web sitelerinin içeriği  google gibi arama motorlarınca süzgeçten geçirilerek yararlı olan  ve güncel bilgilere sahip olanlar arama sıralarında  üst sıralarda yer alırken paylaşımını güncel tutmayan web sitelerinin arama motoru sıralamalarında geriye düşmesine oldukça sık rastlanır.İnternet sitelerindeki paylaşımı  güncel tutmak site sahiplerinin hedefindeki kitleyi ve site içinde içerik paylaşımının sınırları belirlendikten hemen sonra yapılması gereken zorunlu bir işlem olarak gözükmektedir.

Güncel konulara hiç  yer vermeyen ve web  sitesindeki bilgileri tazelemeyen site sahiplerinin  sitelerinde her ne kadar hala geçerli ve doğru olan bilgiler yer alıyor olsa bile site içeriğinin güncel olmayıp  eskimesi ile birlikte nedeni ile web sitesi güncelliğini yitirmektedir. Özellikle  seo için site içeriklerinin  taze  tutulması bu kadar önemli iken sitenizi şekillendirdikten sonra yazı ve görsel gibi içerikleri sitenize eklemeyi bıraktığınız zaman  o zamana kadar yaptığınız tüm seo işlemleri neredeyse boşa gidecektir.

Web sitelerini güncel tutmak derken sadece içerik olarak değil  web sitenizin temasının yazılımının güncellenmesi o günün şartlarına uyması da bu konuya dahildir . Güncel içerik sahibi ve  hedef kitlenize uyacak bir tasarım sitenizin arama motorları arasında değerli gözükmesi için temel kurallar arasındadır.

Kaynak

Önceki yazı
Subdomain Nedir?
Sonraki yazı
Ozicab Web Design Snapchat’te!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menü