Mutlaka Kullanmanız Gereken En İyi WordPress Eklentileri

WordPress kullanıcıların mutlaka kullanması gereken en yararlı ve kullanışlı wordpress eklentilerini sizler için listeledik.

Jetpack

WordPress sitenizde yorum özelliği, ziyaretçi istatistiği,iletişim formu,sosyal medya bağlantıları, ilgili yazılar, mobil site, galeri gibi eklenti gerektiren pek çok özelliği bulut tabanlı kullanmanızı sağlayan eklentidir. Yine wordpress çatı şirketi Automattic’in resmi eklentisidir.

WP Super Cache

Başlangıç seviyesi için WP Super Cache idealdir. WordPress’in sahibi olan çatı şirketi Automattic’in eklentisidir.

Contact Form 7

En profesyonelden en amatöre herkesin kullandığı en temel iletişim formu eklentisidir. WordPress’i kurduktan sonra yapmanız gerekenler listesinde ilk sıralardadır.

Yoast WordPress Seo Plugin  – All in Seo Pack

Her ikiside SEO kategorisinde en iyi eklentilerdir. Kullanımı basit olduğu için All in seo işlevsel olduğu için Yoast tercih edilmektedir. Dünyada ve Türkiye’de en çok tercih edilen wordpress seo eklentileridir. WordPress’te kurulan her 3 seo eklentisinden 2 tanesinde Yoast veya All in seo pack kullanılmaktadır.

Akismet

En çok indirilen en popüler spam yorum engelleme eklentisidir. WordPress’in çekirdek eklentilerinden olduğu için WordPress’i yüklediğinizde yüklü olarak gelir.

Google Xml Sitemap

Yoast veya All in seo eklentisi kullanmayanların mutlaka kurması gereken eklentilerden biridir. En çok indirilen sitemap eklentisidir.

Önceki yazı
AdWords Kampanyalarınızı Yönetirken Dikkat Etmeniz Gereken Hatalar
Sonraki yazı
Breadcrumbs Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menü