Kurumsal Bir Facebook Sayfasında Olması Gerekenler

Neredeyse her firmanın sosyal medya hesapları var ve bunların en başında da facebook sayfaları geliyor. Yazımızda kurumsal firmanız/markanız için facebook sayfası oluştururken/yönetirken dikkat edilmesi gerekenlerden bahsedeceğiz.

Kalıcı Bağlantınız (Kullanıcı Adınız)

Firmanızın adı veya akılda kalıcı kısa ve etkili kullanıcı adlarını tercih edin, alt tireler firmanızla bağdaşmayan kelimeler veya kafa karıştıran kelimeler kullanmayın.

facebook-url

İyi bir kullanıcı adı örneği: facebook.com/ozicabdesign
Kötü kullanıcı adı örneği: facebook.com/ozicab_design, facebook.com/eniyiwebtasarımfirmasıbiziz, facebook.com/designozicab

Kapak ve Profil Görselleri Tasarımı

Kullanacağınız tasarım müşterileriniz ve takipçileriniz için çok önemlidir. Firmanızın dinamikliğini temsil eder. Tercihinizi firmanızın genel renk paletinden yapmanız ve o renk şemasına göre etkili bir kapak görseli ve profil görseli hazırlamanız.

owd-facekapak

Eylem Çağrısı

Ziyaretçileriniz size veya sitenize hızlı bir şekilde ulaşabilmeli. O yüzden facebook’un eylem çağrısı bölümünü kesinlikle kullanmalı ve arzunuza göre ayarlamalısınız.

eylemcagrisi

Hızlı Geri Dönüş

Ziyaretçilerinize/Müşterilerinize hızlı şekilde geri dönüş yapmak, hızlı iletişim ziyaretçilerinizi memnun eder. Facebook’ta sizinle iletişime geçenler için hazır cevapları aktif edebilir ve daha sonra istenilen cevabı verebilirsiniz.

Paylaşım/İçerik Tasarımları

Firmanızın renk paletine uygun renklerde farklı konseptlerde özgün ve gündemden paylaşımlar yapmalısınız. Aynı tasarım içerikler takipçilerinizi sıkar. Farklı tasarımlar, farklı konseptler kullanmak ve özgün tasarımlar kullanmak sayfanızı daha etkin yapacaktır.

Önceki yazı
Ozicab Web Design Snapchat’te!
Sonraki yazı
AdWords Kampanyalarınızı Yönetirken Dikkat Etmeniz Gereken Hatalar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menü