Sosyal Medyada En Doğru Paylaşım Saatlerini Söylüyoruz, “Sprout Social” 2021 Raporu ile!

Her sosyal medya platformu kendine özgü bir günlük ve haftalık ritimle içerikleri yayıyor. Hangi saatlerde paylaşım yoğunluğu oluştuğunu sadece bir sosyal medya hesabına sahip olarak bile az çok tahmin edebiliyoruz elbette. Peki bu konuyu istatistiksel olarak ele almak dijital pazarlama için oldukça önem teşkil etmez mi? Evet dediğinizi duyar gibiyim, bu istatistiksel veriyi de Sprout Social bize yayınladığı “The best times to post on social media in 2021 Report (2021’de sosyal medyada paylaşım yapmak için en iyi zamanlar raporu)“nda tüm detaylarıyla sunuyor! Tamamı ingilizce olan bu raporu elbette sizler için inceledik ve detayları kaydedip saklayabileceğiniz bir linki de sizler için aşağıya bıraktık! Hem web tasarım ve sosyal medya yönetimi hizmeti verenlerin hem siz okuyucularımız arasındaki potansiyel e-ticaret işletme sahiplerinin oldukça işine yarayacak bir içerik yine sizleri bekliyor, Ozicab farkı ile!

Pandemi tüm hayatı etkiledi, peki ya sosyal mecraları?

Bir anda tüm sosyal ve dijital hayatı ele geçiren, 2020 boyunca süren ve 2021’e kadar da uzanıp hala hayatımızı ele geçiren küresel pandemi sosyal medyayı her zamankinden çok daha önemli hale getirdi! İnsanların anlık bağlantılarını sürdürmeleri, yeni trendler ve hobiler bulmaları ve güncel olaylardan haberdar olmaları için hem çevrimiçi geçirdikleri saat dilimi arttı hem de şekil değiştirdi. Markalar, beklenmedik şekilde hızlı bir dijital dönüşümde başarılı olmak için dönüşüme ayak uydurmak ve sosyal pazarlamacılar, sosyal etkileşimlerin hacmi ve mesajlaşma talepleri arttıkça tükenmişlikle mücadele etmek zorunda kaldı. Markaların bu değişikliklere tepki vermek için uyguladığı stratejiler hakkında daha fazla bilgi için, pandemi süreciyle ilgili daha önce hazırladığımız 2021 Yılında Az Bilinen Dijital Pazarlama Trendleri başlıklı yazımıza ulaşabilir, sadece sosyal medya kullanımının dijital ticaret için önemini incelemek için ise Markalar Sosyal Medyayı Nasıl Etkin Kullanabilir? yazımızı hemencecik inceleyebilirsiniz! Buna benzer içerikleri sizler için üretmeye ve değişen tüm dinamiklere hep birlikte adapte olmaya katkı sağlamaya devam edeceğiz, takipte kalınız!

Sprout Social 2021 Raporunda neler var?

Sosyal medya platformlarının algoritmaları ve kullanıcıların tüketim alışkanlıkları sürekli değişiyor, 2021’de tamamen değişti. Bu platformlarda haber başta olmak dijital içeriklerin ne zaman, nasıl yayıldığını devamlı takip etmek gerekiyor. Son dakika haberlerini Twitter gibi anlık tüketimin daha yüksek oranda olduğu bir platformda hemen paylaşmak doğru olsa da, kolay kolay eskimeyecek içerikler için diğer platformlarda en uygun zamanı seçmek gerekiyor. Etkileşim verilerini izleyen şirketlerin düzenli olarak yayımladığı analizler; hangi platformlarda, ne tür içeriklerden, ne zaman paylaşılırsa daha yüksek verim elde edilebileceğini ortaya koyuyor.

Bunu akılda tutarak, sosyal medyada yayınlamak için en iyi zamanlara ilişkin incelememizin, 2021 verilerinde, platformlar ve sektörler arasında artan ve değişen etkileşimle birlikte pek çok dikkate değer değişiklik göstermesi elbette ki şaşırtıcı değil. Bu süreçte hem markalar hem de müşterileri, çevrimiçi çalışma şekillerine sürekli olarak adapte olmaya çalışıyor ve bu da sosyal medyada yeni etkileşim ve katılım kalıplarına yol açıyor. Birçoğumuz 2021 stratejisini iyileştirmeye ve yeniden tasarlamaya devam ettiğimizden, bu veriler pazarlamacıların ortamın şu anda sosyal medyada nasıl göründüğünü anlamasına mutlaka yardımcı olacak!

Geçtiğimiz yıl Sprout Social’ın 20.000’den fazla müşterisinden gelen sosyal medya kullanımındaki bulguları ve eğilimleri incelemek ve içeriklerinin platforma ve sektöre göre en çok ve en az ne zaman etkileşimde bulunduğunu anlamak için ekibimizle yakın bir şekilde çalıştık. Her sosyal platformda yayınlamak için en iyi zamanların yanı sıra, gönderilecek genel olarak en iyi ve en kötü günleri vurguladık. Bu verileri, yayın takviminiz için planlama yapmanıza yardımcı olması için mutlaka kullanın veya bu bulguları, belirli hesabınızın en yoğun etkileşim zamanlarına ilişkin kendi analizinize nasıl entegre edeceğinizle ilgili fikirler için okumaya devam edin!  Raporun tamamında birçok sektöre ait veriler yer alıyor, biz burada çoğunlukla medya sektörüyle ilgili bulguları özetleyip birkaç farklı sektöre de elbette değineceğiz.

İlk olarak Facebook’u ele alalım, ne zaman gönderi paylaşacağız?

Facebook’un dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformu olma durumunu göz önüne alırsak, 2020’de neredeyse gece gündüz etkileşim olması şaşırtıcı değil! Geçmiş yıllara kıyasla, Facebook’un tamamen “kapalı” olduğu zamanları yok denecek kadar azdı. Hafta sonları, gece geç saatler ve sabahın erken saatleri, daha tutarlı bir etkileşim gösteriyor ve markaların içeriklerine göz atmaları için çok daha uygun zamanlar haline geliyor!

Görseli incelediğimizde görüyoruz ki 2021 yılında Facebook paylaşım saatleri için en uygun zaman Perşembe ve Cuma günleri! Facebook için ideal paylaşım yapma vakti ise 13.00 – 16.00 saatleri arası! Bu saatler arasında Facebook’ta yapacağınız paylaşımlar sizin içeriklerinizin kalitesini arttıracak ve daha fazla etkileşim elde edeceksiniz! Bu arada sosyal medya paylaşım saatleri kadar önemli olan bir şey varsa o da hangi saatler arası paylaşım yapmamamız gerektiği.

Diğer bir deyişle Facebook için bazı saat dilimleri etkileşimin en az olduğu zamanlar. Facebook’un en az kullanıldığı saatler 00.00 – 08.00 ve 08.00 – 12.00 saatleri arası. Bu saatler arasında paylaşım yaparsanız çok fazla etkileşim ve takipçi elde edemezsiniz.

En iyi zamanlar: Salı, Çarşamba ve Cuma 09.00 – 13.00
En iyi günler: Salı, Çarşamba, Cuma
En kötü gün: Cumartesi

En büyük sosyal medya sitesi olmasına rağmen bir Facebook güncellemesinin ortalama ömrü sadece iki saat! Facebook’ta gönderi paylaştığınızda, sadece ilk 5 saat içinde katılımın % 75’i alınıyor. Bir gönderideki maksimum gösterim sayısı ilk 2 buçuk saatte alınıyor ve hedef kitlenizin % 75’i, paylaşımın ilk 2 saatinde içeriğinizle karşılaşmış oluyor!

Bu nedenle birazdan Instagram’da da göreceğimiz gibi paylaşımlarınızı insanlar çevrimiçi olduğunda yayınlamanız son derece önemlidir. Elbette bu durum sektörden sektöre de fark etmekte. Farklı sektörlere göre Facebook’ta paylaşım yapmak için en uygun zamanlar ise şu şekilde:

Teknoloji Sektörü
 • En iyi günler: Çarşamba ve Perşembe
 • En iyi zaman: 08.00 – 15.00
 • En kötü günler: Cumartesi ve Pazar
Tüketici Ürünleri
 • En iyi günler: Çarşamba, Perşembe ve Cuma
 • En iyi zaman: 09.00 – 17.00
 • En kötü gün: Pazar
Eğitim sektörü
 • En iyi günler: Pazartesiden Cumaya
 • En iyi zaman: 08.00 – 17.00
 • En kötü günler: Cumartesi ve Pazar
Sağlık sektörü
 • En iyi günler: Çarşamba, Perşembe ve Cuma
 • En iyi zaman: 09.00 – 14.00
 • En kötü günler: Cumartesi ve Pazar
Medya sektörü
 • En iyi günler: Pazartesiden Cumaya
 • En iyi zaman: 07.00 – 17.00
 • En kötü gün: Pazar
Kâr amacı gütmeyen sektörler (STK)
 • En iyi günler: Salı-Cuma
 • En iyi zaman: 08.00 – 16.00
 • En kötü günler: Cumartesi ve Pazar
Finans sektörü
 • En iyi günler: Pazartesiden Cumaya
 • En iyi zaman: 06.00 – 15.00
 • En kötü gün: Pazar

Özetleyecek olursak, Facebook için;

 • Salı akşamüstü 17.00 ve cuma sabah 08.00 – 09.00 medyanın en yüksek etkileşim aldığı saatler,
 • Çarşamba 8.00 – 09.00, akşamüstü 17.00 ve Perşembe akşamüstü 17.00 de yüksek etkileşimli vakitler,
 • Facebook’ta en “garanti” paylaşım aralığı salı günü başlayıp Cuma akşamüstü 17.00’e kadar sürüyor.
 • En düşük etkileşim Pazar gününün yanı sıra, her gün gece 22.00 ile sabaha karşı 03.00 arasında gözleniyor.

Facebook’un hemen ardından Instagram’ı inceleyelim!

2020 boyunca Instagram, Reels gibi yeni özellikleri geliştirmeye, Hikayeleri geliştirmeye ve Keşfet sayfasında yenilikler yapmaya devam etti. Böylece yeni hobiler bulmak ve paylaşmak için bekleyen sosyal medya izleyicileri için mükemmel bir platform haline geldi – markaların bu trendler ortaya çıktıkça güncel kalmak için takip etmesi gereken bir platform haline de gelmiş oldu elbette.

Instagram’ın ana şirketi Facebook’a benzer şekilde, Instagram’da en çok yayınlama zamanları 2020’de önceki yıllara göre genişledi. Hafta içi gün ortası katılımı, 11: 00-22:00 arasındaki en popüler zamanlarla daha da yoğun hale geldi ve akşamları ve hafta sonu saatleri, katılımda artışın görüldüğü zamanlar.

En iyi zamanlar: Salı 11:00 – 14:00, Pazartesi – Cuma 11:00
En iyi gün: Salı
En kötü gün: Pazar

Instagram paylaşım saatleri Pazartesi öğleden sonra oldukça verimli oluyor. İşin ilk günü ve öğleden sonra sıkılmaya başlayan kitle çoğunlukla Instagram’da online! Eğer Instagram’da Pazartesi 15:00 ile 16:00 saat aralığında story ya da fotoğraf paylaşırsanız muazzam oranda etkileşime kavuşursunuz! Çünkü İnstagram en çok büyükşehirlerde yaşayan vatandaşlar tarafından kullanılıyor. Bu insanlar iş çıkışı trafikteyken Instagram’a göz atmaya bayılıyor!

EST saat dilimi ile Türkiye’nin içinde yer altığı UTC+3 saat dilimi arasında 8 saat fark vardır. Biz 8 saat ilerideyiz. Örneğin Pazartesi 06.00 bizde öğleden sonra 14.00’e denk geliyor. Aynı zamanda Pazartesi 22.00 EST, bizde Salı sabah 06.00’a denk gelmektedir.

Bu tablo Later tarafından hazırlanmış Instagram için özet bir tablo! Görüyoruz ki en uygun saatler,

 • Pazartesi: 06.00, 10.00 ve 22.00 EST
 • Salı: 02.00, 04.00 ve 09.00 EST
 • Çarşamba: 07.00, 08.00 ve 23.00 EST
 • Perşembe: 09.00, 12.00 ve 19.00 EST
 • Cuma: 05.00, 13.00 ve 15.00 EST
 • Cumartesi: 11.00, 19.00 ve 20.00 EST
 • Pazar: 07.00, 08.00 ve 16.00 EST

Yani neredeyse 7/24 Instagram’da aktif olmanın büyük yararı var, ne dersiniz? İçeriklerinizi daha önceden hazırlayıp uygun saatlere planlayabilir, insanların öğle arası ve iş çıkışı gibi meşgul olmadığı saatlerde size ulaşmalarını sağlayabilirsiniz! Planlanmış içerikleriniz gereken saatlerde tıkır tıkır hedef kitlelerinize ulaşırken sizler diğer işlerinizle ilgilenebilirsiniz ve dilerseniz tüm bunlarla Ozicab Sosyal Medya Yönetimi Ekibi ilgilenebilir! Hemen bizimle iletişime geçmeye ne dersiniz?

Özetle Instagram için uygun paylaşım saatleriniz;

 • Tüm haftaya bakıldığında medya için Instagram’da en iyi paylaşım vakti Cuma sabah 09.00,
 • En “garanti” paylaşım aralığı Çarşambadan Cumaya, sabah 08.00’dan akşamüstü 16.00’a kadar olan süre,
 • Perşembe gecesi başlayıp Cuma sabahına uzanan yüksek etkileşimli bir pencere de mevcut,
 • Medya şirketleri için Instagram’da en düşük etkileşim Cumartesi ve Pazar gerçekleşiyor!

Peki Twitter’da durum nedir?

Günde 500 milyon paylaşım yapılan bir yer Twitter! Özellikle yoğun olarak haber tüketen kullanıcıları bulmak için ideal bir platform. Her ne kadar son dönemde algoritmasını öne çıkararak takip edilmeyen kaynaklardan tweetleri önermeye başlamışsa da, hala kullanıcıların önemli bir bölümü kendi takip ettikleri kişi ve kuruluşların akışlarını kronolojik olarak geriye doğru tarayıp içerikleri bizzat seçmeyi tercih ediyor. 2020’de Twitter, birçok sosyal medya kullanıcısının COVID-19 ve siyaset gibi konularda ilk bilgi kaynağı oldu.

Twitter’da en yoğun etkileşim süreleri, 2020’de tüm hafta içi günler boyunca yüksek kaldı ve akşamları artan yüksek katılım süreleri görüldü. Bu, gelişmekte olan haberlere ve güncellemelere yönelik devam eden ilginin yanı sıra, viral Tweetler ve memeler (espri içerikli medya parçası) aracılığıyla bir eğlence yeri olarak platformun rolünü yansıtabilir. Tüm bu odak alanları, markaların Twitter’da birden fazla ve bazen rekabet eden önceliğe sahip olabileceği anlamına gelir. Kaynakları müşteri desteğine ayırmak yerine yeni içerik yayınlamaya ne zaman öncelik vermeniz gerektiğini belirlemenize yardımcı olması için bulduğumuz en iyi zamanları inceleyelim!

En iyi zamanlar: Çarşamba 09.00-15.00, Salı-Perşembe 09.00-11.00
En iyi gün: Çarşamba
En kötü gün: Cumartesi

Twitter için en uygun vakit neredeyse haftanın her günü! Ancak şöyle bir durum var ki, Facebook ve Instagram’ın iki saatlik post ömrü ile karşılaştırıldığında, bir tweet’in ortalama ömrü sadece 18 dakika. Maalesef bu açıdan biraz nankör bir platform Twitter. Bu nedenle, tweetlerinizin zamanlamasına ve sıklığına çok dikkat etmelisiniz. Farklı sektörler için Twitter’da paylaşım yapmak için en doğru zamanlara bir göz atalım:

Medya sektörü
 • En iyi zaman: Çarşamba ve Cuma – 07.00 – 16.00
 • En iyi gün: Perşembe ve Cuma
 • En kötü gün: Cumartesi
Tüketim malları
 • En iyi zaman: Cumartesi ve Pazar – 08.00 – 17.00
 • En iyi gün: Pazar
 • En kötü günler: Pazartesi ve Perşembe
Teknik işletmeler
 • En iyi zaman: Salı ve Cuma – 07.00 – 13.00
 • En iyi günler: Salı ve Çarşamba
 • En kötü gün: Pazar
Finansal işletmeler
 • En iyi zaman: Salı, Çarşamba ve Pazar – 08.00 – 17.00
 • En iyi gün: Salı
 • En kötü gün: Cumartesi
Eğitim sektörü
 • En iyi zaman: Çarşamba ve Cumartesi – 08:00 – 21:00
 • En iyi gün: Cumartesi
 • En kötü gün: Pazar
Sağlık sektörü
 • En iyi zaman: Pazartesiden Cumaya – 08.00 – 15.00
 • En iyi gün: Çarşamba
 • En kötü günler: Cumartesi ve Pazar

Twitter için de bir özet geçecek olursak,

 • Twitter’da medya paylaşımı için en iyi saatler, Perşembe sabah 09.00 ve akşam 08.00
 • Perşembe akşamüstü 16.00 ve sonrası ile Cuma sabah 7.00 ile 11.00 arası yüksek etkileşim alınabilen diğer vakitler
 • En “garanti” paylaşım aralığı Salı günü başlayıp Cuma öğlene kadar sürüyor
 • Twitter’da medyanın en az etkileşim aldığı gün ise Cumartesi!

Son olarak Linkedin’i ele alalım!

LinkedIn katılımı, çalışma haftası boyunca son derece tutarlı ve bu profesyonel odaklı sosyal platform için elbetteki şaşırtıcı değil. Katılımın, incelediğimiz diğer sosyal ağlara kıyasla hafta içi günlere göre daha fazla düştüğü hafta sonları LinkedIn içeriğinizi görme olasılığınız daha düşüktür. LinkedIn içeriğinin ne kadar profesyonel düşünce liderliği ve kariyer gelişimi etrafında toplandığı düşünüldüğünde, kitlelerin büyük çoğunluğunun iş günü boyunca bu içerikten en iyi şekilde yararlandığı anlaşılıyor. LinkedIn, çalışan savunuculuğu kampanyaları ve işe alım için önemli bir hedef olmanın yanı sıra, geniş bir içerik oluşturma yelpazesi için eşit derecede önemli hale geliyor. Hemen grafiği inceleyelim:

En iyi zamanlar: Salı’dan Perşembe’ye 09.00- öğlen
En iyi günler: Salı ve Çarşamba
En kötü gün: Pazar

LinkedIn, karmaşık arama, hedefleme seçenekleri ve son derece etkileşimli bir kullanıcı tabanının bir karışımıyla, müşteri adayı oluşturma için mükemmel bir destinasyondur. LinkedIn’de günde en az bir kez gönderi paylaşmanızı, ağınızdaki diğer kişiler tarafından oluşturulan içeriği yorumlamanızı, beğenmenizi ve paylaşmanızı öneriyoruz. Bu sayede hızlıca fark edileceğinize garanti veriyoruz! Peki hızlıca bir göz atacak olursak;

 • LinkedIn’de paylaşımların en çok etkileşim aldığı saatler Çarşamba sabah 09.00-10.00 ile öğlen 12.00,
 • Paylaşım için en iyi gün Çarşamba,
 • En “garanti” paylaşım aralığı Salı günü başlayıp Cuma öğleden sonra 14.00’a kadar sürüyor.
 • En düşük etkileşim Pazar günü gerçekleşirken en az paylaşımın yapıldığı saatler ise gece 21.00’den sabaha karşı 03.00’e kadar sürüyor.

Peki ya diğer platformlarda durum ne?

Örneğin Tiktok!

2021 TikTok pazarlama istatistiklerine göre, kullanıcıların yüzde 90’ı uygulamaya günlük olarak erişiyor! Bu, mesajınızı insanların önüne çıkarmak için hafta boyunca istediğiniz zaman mesaj gönderebileceğiniz anlamına gelir. Yine de, sabahları ve mesai saatlerinden sonra TikTok’ta gönderi yayınlamak en iyisi gibi görünüyor.

Genel olarak, TikTok’ta gönderi yayınlamak için en iyi zamanlar sabahın erken saatleri, sabah 06.00 ile 10.00 arası ve akşam, iş çıkışı (19.00-23.00).
Giderek artan sayıda genç video paylaşım uygulamasını kullandığından, TikTok gönderi programınız için Doğu Standart Saatini takip etmek idealdir. İlginç bir şekilde, giderek artan sayıda yetişkin de akıllı telefonlarına TikTok’u indirdi.Hedef kitleyi buradan da yakalamak mümkün!

Peki Pinterest?

Anneler, Pinterest’in kullanıcı tabanının büyük bir grubunu oluşturur ve platformu aktif olarak kullanır, bu yüzden Pinterest’te paylaşım yapmak için en iyi zamanlar genellikle hafta içi ve akşamlarıdır. Pinterest’te yayınlamak için en iyi zamanlar Cuma ve Cumartesi günleri saat 20.00 ve 23.00 ve gece 00.00-04.00 arası saatlerdir.
Pinterest’te yayınlamak için en kötü zaman, akşamları iş sonrası ve işe gidip gelirkenki saatlerdir. Bu haliyle diğer platformlarla biraz tezatlık oluşturuyor gibi görünüyor.

Snapchat’e Bakalım!

Snapchat, çoğu insanın gece boyunca kullandığı bir gece uygulaması olarak kabul edilir. Bu nedenle, ürün veya hizmetinizle ilgili enstantaneler yayınlarken bunu aklınızda bulundurun. Fotoğraflarınızı göndermek için en iyi zaman gece geç saat 22.00 ve 01.00 arası. Snapchatter’ın çoğu bu saatlerde etkindir. Kullanıcılar uygulamayı haftanın her günü aktif olarak kullandıklarından, Snapchat’ta yayınlamak için en iyi gün yoktur.

Youtube olmadan olmaz dediğinizi duyar gibiyiz

YouTube’da video yayınlamak için en iyi zaman öğleden sonra 14.00 -16.00 arası! Bunun nedeni, çoğu izleyicinin akşamları video izlemesi. 19.00 – 22.00 arası YouTube’un en çok trafiği aldığı zamandır, bu nedenle videolarınızın o zamana kadar dizine eklenmesini sağlayın!

Perşembe ve Cuma günleri, YouTube’da yayınlamak için en iyi günler olma eğiliminde!
İnsanlar işe döndükleri ve YouTube’da gezinmek için daha az zamanları olduğundan, Pazartesi, Salı ve Cuma günleri YouTube’da yayınlamak için en kötü günler.

Son olarak, Tumblr

Gençler ve Y kuşağı çoğunlukla Tumblr kullanıyor ve büyük çoğunluğu platforma akıllı telefonlarından erişiyor. Markanızı öne çıkaran resimler, bloglar, videolar ve diğer içerikleri yayınlayarak onlara hitap edebilirsiniz. Tumblr’da gönderi yayınlamak için en iyi zaman gece 22.00 civarıdır. Kullanıcıların çoğu platforma mesai saatlerinden sonra erişir. Tumblr kullanıcılarının çoğu hafta sonları aktif olduğu için gönderilecek en iyi günler Cumartesi ve Pazar günleri.

O halde Sosyal Medya’da Ne Zaman Paylaşım Yapalım?

Sosyal medyada gönderi yayınlamak için en iyi zaman, kullandığınız sosyal platformu ve müşterilerinizin çoğunun içinde bulunduğu saat dilimini hesaba katmalıdır. Bu yazıda belirttiğimiz süreler ortalama olsa da, kendi kitlenizin farklı zamanlarda daha fazla etkileşime girdiğini görebilirsiniz. Markanız için sosyal medyada paylaşım yapmanın en iyi zamanını belirlemenin en iyi yolu denemektir! Hangi zamanların hedef kitlenizle en iyi şekilde çalıştığını belirlemek için birkaç hafta boyunca çeşitli zamanlarda gönderiler planlamak için sosyal medya yönetim araçlarını kullanabilirsiniz.

Rakiplerinizi unutmayın! İlerlemelerini takip edin ve gönderilerine ne zaman yüksek katılım sağladıklarını fark edin. Muhtemelen bu zamanlar sizin için de işe yarayabilir. Bunları test edin veya normalde sessiz olduklarında yayınlamayı deneyin, ancak her platformun farklı olduğunu unutmayın, bu nedenle en iyi sonuçları almak için her birini ayrı ayrı izleyin; ya da tüm bunları gönül rahatlığıyla bize bırakın!

Tüm platformlar için bir sonuç çıkaracak olursak;

Hepsi için en uygun günü Çarşamba olarak seçiyoruz!
Hafta ortası, insanların iş temposundan yorulup sosyal mecralarda rahatladığı bir gün, tam anlamıyla biçilmiş kaftan!
Tabi iş çıkış saatlerini veya öğle aralarını den getirmeyi unutmayalım.
Eğer global bir iş yapıyorsak da dünya saatini dikkate alarak paylaşımlarımızı planlamayı mutlaka dikkat edelim!

Yazımızın sonuna gelirken tüm verileri kaydedip depolayabileceğiniz ve kendi sektörünüze entegre etmek için ihtiyaç halinde bulup kullanabileceğiniz verileri bu bağlantıyla sizlere ulaştırıyoruz, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tabiki bu yazıyı kılavuz olarak kabul ederek inceleme yapmanız işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır, işine yarayacağını düşündüğünüz herkese ulaştırmayı da ihmal etmeyin!

Gerekli durumda sorularınız ve talepleriniz için tüm iletişim kanallarından Ozicab Dijital Sosyal Medya Yönetim Ekibi‘ne ulaşabilirsiniz!

Önceki yazı
E-Ticarette Başarılı Olmanın Sırları
Sonraki yazı
Domain Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menü